katlamalı perdeler

Katlamalı perde tüm mekanik modellerde olduğu gibi belirleyici unsur mekanik aksamların fiyatları olur. İthal, yerli, garantili olup olmaması direk etkileyen faktörlerin başında gelir. Perdelik malzeme çok az kullanıldığından toplamını fazla etkilemez. Mekanizmanın birim fiyatı, tül maliyeti ve dikiş eklendikten sonra toplam katlamalı perde fiyatları ortaya çıkar. Her sorduğunuz yerden faklı sonuçlar çıkması marka model çeşitliliğinden kaynaklanır. 2012 yılında Armoni sizlere hazır katlamalı perde modellerini sunmaktadır.

Katlamalı Perde Modellerinin Fiyatları Nasıl Belirlenir

Katlamalı perde fiyatları ilk bakıldığında size biraz pahalı gelebilir. Ama işin aslı öyle değildir. Çünkü bizler kıyaslama yaparken birimlerini göz önünde bulundururuz. Önek olarak, klasik ürünler alındığında en az iki buçuk üç katı tül alırız ve duvardan duvara uygularız. Metre fiyatları düşük, toplam maliyeti yüksek olur. Çünkü daha çok metrajda ürün kullanmak zorunda kalırız. Katlamalı perde modellerinde ise camlardan biraz taşınarak uygulanır. Böylelikle yüksek metrajdan kurtulmuş oluruz. Kumaş büzgülü yerine düz kullanıldığından fazla gitmez. Şimdi baktığımızda iki model arasında çok büyük fiyat farkları oluşmaz. Metre fiyatları çok faklı ama yekun maliyetleri birbirine yakındır.

Her Fiyat Sorduğumda Neden Farklı Sonuçlar Çıkar

Bütün sektörlerde olduğu gibi ev tekstili sektöründe de sınırsız çeşit ürün gamı mevcuttur. Hepsinin üretim ve işçilik maliyetleri faklıdır. Kısacası katlamalı perde ne kadar demek yanlış sorudur. En küçük perdecide bile yüzlerce çeşit kumaş ve katlama mekanizması modeli vardır. Yukarıda saydığımız kriterlere göre farklı fiyatların karşınıza çıkması gayet normal. Araştırırken birimleri yakın ürünler seçerseniz benzer çıkacaktır.

KATLAMALI PERDE