Dekoratif görünümlü zarif perdeler isteyen müşteriler, pencereleri hem tül, hem perde, hem güneşlikle yoğun perde görüntüsüyle kaplamak istemeyen müşteriler, ısı ve ışık kontrolünü ellerinde tutarken aynı zamanda enerji tasarrufu yapmak isteyen müşteriler zebra stor perdeleri seçmektedirler.

İstedikleri kumaş rengini, kumaş desenini seçerek tül ve polyesterden istediği görüntüyü oluşturan müşteriler seçimleri sonucunda zebra stor perde tasarımını hazırlamayı perde firmasına bırakarak zevklerine uygun perdeye sahip olmaktadır. Perde firması her pencere ölçüsüne göre perde hazırlamakta ve yerinde keşif çalışması yaparak ölçülendirme yapmakta ve kısa bir süre sonra hazırlanan perdeleri pencerelere monte etmektedir.

Zebra stor perde, stor perde mekanizmaları ile aynı mekanizmalarla çalışmaktadır ve ip veya zincir ile ve motorlu olarak açılıp kapatma yapılabilmektedir. Müşteri tercihine göre mekanizma sistemi hazırlanmaktadır ve hızlı, kolay ve pratik bir şekilde açılıp kapatılarak zamandan tasarruf sağlamaktadır. Şık tasarım ve ayrıntılı çeşitler için stor perde başlıklı makalemizi okuyun.