Uzun yıllardır kullanılan ve sürekli yeni tasarımlarla zengin modellere sahip bulunan stor perde her pencere ölçüsüne uygun olarak hazırlanmaktadır. Ev dekorasyonlarına uyumlu renk ve model seçenekleri bulunmakta, modern tarzda dekore edilmiş evlerde kullanıldığı gibi klasik tarzda dekore edilmiş evlerde de görkemli güzellik sergilemektedir.

Beyaz, krem, kırmızı, mavi, gri gibi zengin renk seçenekleri ile çocuk odaları için, oturma odaları için, salonlar için baskı desenli modelleri, desenli modelleri ile her zevke uygun perde çeşitleri ile ferah yaşam alanları oluşturmaktadır. Stor perde ofis ve iş yerlerinde de ısı ışık kontrolü amaçlı ve yalıtım amaçlı kullanılırken kafe, restoran gibi mekanlarda zarif bir şıklık sergilemektedir.

Pencere sayısı fazla alanlarda uzaktan kumandalı perde mekanizmaları tercih edilmekte, pratik ve hızlı bir şekilde stor perdelerin açılıp kapatma işlemi gerçekleşmektedir. Zincirli ve ipli stor perde modelleri sağlam ve dayanıklı mekanizmaya sahip bulunmaktadır. Mekanizmadan aşağıya inen ikili zincir veya iplerin bir tanesi açma işlemi gerçekleştirirken, diğeri kapatma işlemi gerçekleştirir ve aşağıya çekilmesi ile perde açılıp kapanmaktadır. Yepyeni stor perde çeşitleri için lütfen makalemizi okuyunuz.