stor perdeler

Stor perde, 2. Dünya savaşında cumbalı evlerde karartma perdesi olarak kullanılmış bizim ülkemizde halkımızın tabiriyle bir güneşliktir aslında. Tümü motorlu, motorsuz veya uzaktan kumanda ile çalışabilir. Stor perde de olabildiğince çok çeşit mevcuttur. Kumaşlarda farklılıklar olduğu gibi modellerde de farklılıklar mevcuttur. Mesela bir modelde dantel yâda tül kullanılsa bile aynı modelin bir de farklı kumaştan olanı ve ya boncuklusu vardır. Tüm renk ve desenleri birbirinden güzel tasarımlarla tüketicinin beğenisine sunulmuştur.

Stor Perde Modellerinin Çeşitleri

Stor perde modelleri genelde kumaş cinsiyle adlandırılır. Standart bilinen çeşidi polyester olanıdır. Bunların düzü ve desenlisi kartela setlerinde mevcuttur. Düzler evlerde güneşlik şeklinde tercih edilir. Ofis perdesi olarak da karşımıza çıkarlar. Fiyatları en ucuz olan ürün çeşidi de budur. Tül model ise genelde ikili mekanizma da kullanılan diğer çeşididir. Altına mutlaka güneşi kesen stor perde kullanılması tavsiye edilir. Doğal ahşap ve bambu ağacından yapılanlar tek başına kullanılır. Ayrıca başka ürüne gerek duyulmaz. Böylece fiyatları daha ucuza mal olur.

Ayrıntılı model ve resimler için lütfen tıklayınız

Stor Perde Desenleri

Boncuklu çeşitleri alt eteğine bocuk ilave edilerek yapılır. Her renk ve desende boncuk bulmak mümkündür. Dilim bu modelin vazgeçilmez aksesuarıdır.

Baskılı modelleri kumaşa dijital baskı yapılmak suretiyle yapılmaktadır. Güzel ve şık sonuç almak için görselin boyutlarının büyük olması gerekmektedir. Özellikle ofisler için kullanılmaktadır.

Karartma desen diye adlandırılan bu desen aslında düzdür. Ama halk arasında bu isimle bilinir. En büyük özelliği güneş ışığını tamamen kesmesidir. Toplantı, seminer ve projeksiyon sunumu yapılacak mekanlarda sıklıkla kullanılır. Evlerde ise yatak odalarında kullanılmaktadır.

Eteği oymalı modelde ya dilim ya da halk arasında beyaz iş diye bilinen piko yapılmaktadır. Eski olan bu ürün çeşidi daha nostaljik hava yakalamak isteyenler için iyi bir çözüm olacaktır. İşlemeli veya eteği sutaşlı stor perde ismiyle bilinirler.

2012 ve 2013 yılında güneşliklerin tamamen yerini almış olup her ne kadar büro / ofis perdesi şeklinde bilinse de, evlerde rahatlıkla kullanılabilir. Rahat kullanımı ve uzun ömürlü mekanizması sayesinde uzun yıllar hayatımızda yer alacaktır.

Motorlu Stor Perde Modelleri

Motor fiyatları yüksek olması sebebiyle çok bilinmemekte ve tercih edilmemektedir. Ama gelecek yıllarda motor üretimi yapan firmaların artmasıyla nihai tüketiciye sunulan fiyatları düşeceği tahmin edilmektedir. Motorlu çeşitleri butonlu veya uzaktan kumandalı yapılabilir. Motorlu stor perde modeller için kumanda seçeneği daha mantıklı olanıdır. Borusunun içine yerleştirilen motor ve kumanda alıcı sayesinde yer kaplamaz ve şık görüntü elde edilir. Firmamız SOMFY marka motor kullanmaktadır. Alternatif olması amacıyla Kore malı ürünleri müşterilerimize sunmaktayız.

Zebra Stor Perde

Son dönemlerde üretilmeye başlanan ve zebra perde olarak bilinen bu model aslında bir store çeşididir. Mekanik aksam ve çalışma prensibi aynıdır. Tül ya da kalın kumaş tercih edilir. Bunlarda sadece bir tanesi yapılmakta iken zebra model kaset sistem diye adlandırılan sistem sayesinde iki ürün yerine tek ürünle bütün ihtiyacınıza çözüm sağlanmış olur. Zebra perde çeşitlerini ister tül isterseniz güneşlik olarak kullanabilirsiniz. Birim fiyatları ilk bakışta yüksek gibi görünse de bu hususlar düşünüldüğünde gayet makuldür.  Farklı model ve tasarımlar ve fiyatlarını incelemek için stor perde fiyatları başlıklı makalemizi okuyun.

 

STOR PERDE