stor perdeler

Stor perde, 2. Dünya savaşında cumbalı evlerde karartma perdesi olarak kullanılmış bizim ülkemizde halkımızın tabiriyle bir güneşliktir aslında. Tümü motorlu, motorsuz veya uzaktan kumanda ile çalışabilir. Stor perde de olabildiğince çok çeşit mevcuttur. Kumaşlarda farklılıklar olduğu gibi modellerde de farklılıklar mevcuttur. Mesela bir modelde dantel yâda tül kullanılsa bile aynı modelin bir de farklı kumaştan olanı ve ya boncuklusu vardır. Tüm renk ve desenleri birbirinden güzel tasarımlarla tüketicinin beğenisine sunulmuştur.

Stor Perde Çeşitleri

Stor perde modelleri genelde kumaş cinsiyle adlandırılır. Standart bilinen çeşidi polyester olanıdır. Bunların düzü ve desenlisi kartela setlerinde mevcuttur. Düzler evlerde güneşlik şeklinde tercih edilir. Ofis perdesi olarak da karşımıza çıkarlar. Fiyatları en ucuz olan ürün çeşidi de budur. Tül model ise genelde ikili mekanizma da kullanılan diğer çeşididir. Altına mutlaka güneşi kesen stor perde kullanılması tavsiye edilir. Doğal ahşap ve bambu ağacından yapılanlar tek başına kullanılır. Ayrıca başka ürüne gerek duyulmaz. Böylece fiyatları daha ucuza mal olur.

Ayrıntılı model ve resimler için lütfen tıklayınız

 

Stor Perde

Boncuklu çeşitleri alt eteğine bocuk ilave edilerek yapılır. Her renk ve desende boncuk bulmak mümkündür. Dilim bu modelin vazgeçilmez aksesuarıdır.

Baskılı modelleri kumaşa dijital baskı yapılmak suretiyle yapılmaktadır. Güzel ve şık sonuç almak için görselin boyutlarının büyük olması gerekmektedir. Özellikle ofisler için kullanılmaktadır.

Karartma desen diye adlandırılan bu desen aslında düzdür. Ama halk arasında bu isimle bilinir. En büyük özelliği güneş ışığını tamamen kesmesidir. Toplantı, seminer ve projeksiyon sunumu yapılacak mekanlarda sıklıkla kullanılır. Evlerde ise yatak odalarında kullanılmaktadır.

Eteği oymalı modelde ya dilim ya da halk arasında beyaz iş diye bilinen piko yapılmaktadır. Eski olan bu ürün çeşidi daha nostaljik hava yakalamak isteyenler için iyi bir çözüm olacaktır. İşlemeli veya eteği sutaşlı stor perde ismiyle bilinirler.

Motorlu Stor Perde Modelleri

Motor fiyatları yüksek olması sebebiyle çok bilinmemekte ve tercih edilmemektedir. Ama gelecek yıllarda motor üretimi yapan firmaların artmasıyla nihai tüketiciye sunulan fiyatları düşeceği tahmin edilmektedir. Motorlu çeşitleri butonlu veya uzaktan kumandalı yapılabilir. Motorlu stor perde modeller için kumanda seçeneği daha mantıklı olanıdır. Borusunun içine yerleştirilen motor ve kumanda alıcı sayesinde yer kaplamaz ve şık görüntü elde edilir. Firmamız SOMFY marka motor kullanmaktadır. Alternatif olması amacıyla Kore malı ürünleri müşterilerimize sunmaktayız.

Zebra Stor Perde

Son dönemlerde üretilmeye başlanan ve zebra perde olarak bilinen bu model aslında bir store çeşididir. Mekanik aksam ve çalışma prensibi aynıdır. Tül ya da kalın kumaş tercih edilir. Bunlarda sadece bir tanesi yapılmakta iken zebra model kaset sistem diye adlandırılan sistem sayesinde iki ürün yerine tek ürünle bütün ihtiyacınıza çözüm sağlanmış olur. Zebra perde çeşitlerini ister tül isterseniz güneşlik olarak kullanabilirsiniz. Birim fiyatları ilk bakışta yüksek gibi görünse de bu hususlar düşünüldüğünde gayet makuldür.

 

 Geniş Ürün Kategorisi

Bu alanda ihtiyaç duyulan tüm perde çeşitlerinin kolaylıkla temin edilebileceği stor perde, geniş ürün kategorisiyle sizlere kaliteli bir hizmet sağlamaktadır. Beyaz, gri, krem, bej, açık mavi, ekru, kum beji, açık kahve, gül kurusu, açık yeşil, pudra gibi renklerde çok çeşitli düz stor çeşitleri yer aldığı gibi çizgili, şeritli, motifli, dijital baskılı, çiçek desenli gibi tasarımlarda modeller de bulunmaktadır.

 

Bunlara ek olarak jaluzi, ahşap rustik yapıda, karartma, Japon, pliseli, simli, tül perde ürünlerinin de yer aldığı stor perde, Güneş ışığının en iyi şekilde emilmesini sağlayan kaliteli kumaş dokulu üretimleri sizlerle buluşturmaktadır. Aynı zamanda su geçirmeyen ve yanmaya karşı son derece dirençli yapıda bulunan bu ürünler, leke tutmayan özellikleri sayesinde ilk günkü gibi canlı ve ışıltılı görünümler ortaya koymaktadır.

 

Otomatik olarak uzaktan kumandalı, motorlu fonksiyonda çalışan üretimlere ek olarak manuel motorsuz kullanımlardaki ürün çeşitleri de kullanıcılara sunulmaktadır. Ayrıca kullanıma bağlı olarak kanatlarında, zincirinde ve kumaşında hiçbir şekilde deformasyona sebebiyet vermeyen yapısıyla son derece sağlam ve dayanıklı olan bu malzemeler, uzun yıllar gönül rahatlığıyla kullanımlara imkan tanımaktadır.

 

 Müşteri Memnuniyeti Önceliği

Ortamda en iyi aydınlatmayı sağlayan perde çeşitlerini bünyesinde barındıran stor perde, sadece stor tedariğinde bulunmayıp, profesyonel çalışma arkadaşları ile tam donanımlı araç gereç ve ekipmanları sayesinde tüm montaj işlemlerini büyük bir itina ile yerine getirmektedir. Müşteri memnuniyeti odaklı çalışma prensipleri ile hareket eden firmamız, evlerin yanı sıra iş merkezleri, ofisler, okullar, kamu kurum ve kuruluşları gibi pek çok alanda hizmet vermektedir.

 

En Uygun Fiyat Garantisi

Binaların mimari yapısı ne şekilde olursa olsun tüm sahalara rahatlıkla entegre edilebilecek ölçülerde perde tedariği ile titiz bir işçilik ortaya konularak, mekanların en iyi şartlarda dizayn edilmesine öncülük edilmektedir. Stor perde konusunda alanında lider konumda bulunan firmamız, her bütçeye uygun fiyatlar ve kampanyalar ile birçok avantajı ayağınıza getirmektedir.