stor perde ile geniş ve ferah mekan görüntüleri

Pratik kullanımı, şık duruşu, kolay temizliği ile stor perde kullanımı her geçen gün yaygınlaşmaktadır. Ev, otel, hastane, okul, dershane, restoran, konferans salonu, iş yeri, ofis gibi kurum ve kuruluşlarda güneş ısı ve ışığını kontrol altında tutması özelliği nedeni ile tercih edilmektedir. Isı yalıtımı sağlayan stor perdeler etkin bir şekilde soğuk havanın ortama girmesini de engellemektedir. Her ortama uygun geniş renk yelpazesine sahip ve her pencere boyutuna göre hazırlanabilmektedir.

Stor perdeler kullanıldıkları alanlara geniş ve ferah bir görüntü vermektedir. Evlerde kullanılan stor perdelerin özgün tasarımlarla etek uçları hareketlendirilmekte, modelli kesimler uygulanarak oval, zikzak, dalga görünümleri verilmektedir. Ayrıca sutaşı ile süslenmiş, renkli cam boncuklarla süslenmiş modelleri bulunmaktadır. Keten stor perde uygulamalarında etek uçları isteğe göre geniş dantellerle süslenebilmektedir. Evlerin mobilya dekorasyonları ile uyumlu tasarımlar mevcuttur. Motorlu perde mekanizması ile uzaktan kumandalı olarak çalışabilen modelleri, ip ve zincirle açılıp kapanan modelleri bulunmaktadır.

Stor perde temizliği pratik bir şekilde nemli bir bezle silinerek yapılabilmektedir. Perde üzerinde minik lekeler olduğu durumlarda ıslak mendil ile silinerek lekeler giderilebilmektedir. Farklı tasarımlar sunmak için stor perde ile ilgili makalemizi de okuyun.