stor perde enerji tasarufu

Ev dekorasyonları stor perde şıklığı ile tamamlanırken son yıllarda iş yeri, ofis, hastane, otel, laboratuvar, okul, kamu kurum bina pencerelerinde de sıkça kullanılmaya başlanmıştır. Özellikle yoğun güneş ışığına maruz kalan alanlarda güneş kırıcı (sun screen) perdeler kullanılmaktadır. Güneş ışıklarını ve ısısını kestiği için klima çalışmasına gerek kalmamakta veya düşük ayarda çalışmaktadır ve bu şekilde enerji tasarrufu sağlanmış olmaktadır.

Ofislerde Ekrana Vuran Işıklar Nasıl Yok Edilir

İş yeri ve ofislerde yoğun ışık nedeni ile bilgisayar ekranlarında soluk renk görüntü veya hiç görünmeme gibi sorunlar da stor perde ile ortadan kalkmaktadır. Açıp kapatma mekanizmaları ile ortama istenen miktarda ışık alınmaktadır. Kapalı olmasına rağmen ortam karanlık olmamaktadır.

Storların Renkleri

Geniş renk yelpazesine sahip stor perdeler beyaz, krem, gri, kırık beyaz, bej gibi birçok renk seçeneği sunmaktadır ve ofis mobilyaları ile uyumlu renk seçenekleri de bulunmaktadır. Çocuk odası için pembe mavi gibi renkler ve pastel tonları, oturma odaları için sarı, yeşil, turuncu, mavi gibi renkleri de bulunmaktadır. Salonlar için dekorasyona uyumlu düz veya süslemeli, kırmızıdan beyaza kadar çarpıcı veya pastel renklerin yanında etek uçları modelli tasarımlar bulunmaktadır.