Ev, konak, villa salon dekorasyonunda salonda kullanılan mobilya ve ev aksesuarları kadar salon perdeleri de önemli olmakta ve dekorasyonun şıklığını tamamlamakta ve uyumlu estetik görünümler sunmaktadır. Isı ve ışık durumu dikkate alınarak kaliteli, uzun ömürlü, pratik kullanımlı, temizliği ve bakımı kolay olan perdeler daima şık görünümlü yaşam alanları sunmaktadır.

Salon perdeleri tül, perde ve güneşlikten oluştuğu gibi ısı ve ışık kontrolü yapabilen, hem tül hem perde işlevini gerçekleştiren, hem perde hem güneşlik işlevi sunan, hem perde hem güneşlik ve hem tül işlevini gerçekleştiren çeşitleri bulunmaktadır.

Ahşap, pvc, aliminyum jaluzi perdeler, stor perdeler, zebra perdeler, katlamalı perdeler, japon perdeler, rüstik perdeler şık ve dekoratif salon perdeleri arasında bulunmaktadır. Fon perdeler ve ip perdeler ile çarpıcı estetik görünümler yaratılırken, klasik dantel tül perdeler, Fransız dantel perdeler, kadife perdeler, nakışlı keten perdeler salon pencerelerini süslemektedir. Salon perdelerin de güneşlik olarak kullanılan stor perde başlıklı makalemizi lütfen okuyun.