rustik perdeler

Rustik kelime anlamı ham işlenmemiş ve doğal anlamlarına gelir. Ama dekorasyon ve perde çeşidi olarak genelde bir boruya takılan tül ve kumaşlar için kullanılır. Burada kullanılan rustik ahşap, ahşap kaplama, pirinç, alüminyum vb. materyallerden yapılmış olabilir. Genelde isim olarak da bunlarla adlandırılır. Yalnız bu modelin uygulanacağı mekan bu stilde dekore edilmiş olmalıdır. Genellikle daha otantik tasarlanmış ve kartonpiyer yapılmamış yaşam alanları için tavsiye edilir.

Rustik Perde Modelleri

Bu model de uyulması gereken en büyük kural, kartonpiyer ve alınlık olan duvarlarda kesinlikle kullanılmamalıdır. Duvardan duvara tül veya kumaş yerine camınızın sağ ve sol boşluklarından ortalama 30-50 cm taşılmalıdır. Böylelikle daha ferah mekanlar yaratılmış olur. Genellikle bu model de tül rustik perde borusu üzerinde bulunan halkalara bir klips yardımı ile takılır. Güneşlik kullanılacak ise altına ekstradan bir ray monte edilir. Eğer seçilen model de fon perde uygulaması var ise kullanılan ray adedi isteğe bağlı olarak çoğaltılabilir.

Rustik Perde Fiyatları

Rustik perde fiyatları için belirleyici unsur kullanılan malzemenin niteliğidir. Örneğin; en ucuzu ahşap olanlardır, bunları metal üzerine ahşap kaplama ve pirinç olanlar takip eder. Resimde görülen siyah, altın ve gümüş renkli taşlı rustik perde borularının metresi 50 tl dir. Altlarda görülen ahşaplar ise metre birim fiyatı 28 tl dir. Rustik perde fiyatları sadece kullanılan borular ile sınırlı değildir. Eğer toplam bir maliyet istenirse mutlaka tül ve kumaşta beğenilmelidir. Tüm rustik modelleri ve fiyatları ile ilgili detaylı bilgi almak için lütfen bizimle irtibata geçiniz.