plise perde modelleri

Isı ve ışık kontrolü sağlayan perdeler arasında plise perde bulunmaktadır ve bulunduğu ortamda dekoratif bir görüntü sunmaktadır. Aşırı güneş ışığı ve ısısı alan ortamlarda kullanılırken özellikle kış bahçeleri için yoğun ilgi ve talep görmekte ve kullanılmaktadır. Sıcak ortamlarda kullanıldığında bulunulan ortamın ısını önemli ölçüde azaltmaktadır.

Plise perde modelleri yat ve gemi penceresinde, hızlı tren penceresinde, şehirlerarası yolcu otobüsü penceresinde, trapez pencerelerde kullanılmaktadır. Yıkanabilen, ısı ve ışık kontrolü sağlayan, pratik bir şekilde monte edilebilmektedir. İthal kumaştan üretilen perdeler yamuk ve dairesel pencereler de de kullanılmaktadır.

Tek katlı kaliteli ve dayanıklı özel kumaştan yapılan plise perde güneş ışığını filtre etmekte, bulunduğu ortam ısısını azaltmakta ve istenilen ölçülerde ve modelde pencere ebatlarına göre hazırlanmaktadır. Perde temizliği ve bakımı hakkında geniş bilgi satıcı firma tarafından müşteriye verilmekte ve perdeler, kullanma ve yıkama talimatına uygun olarak kullanıldığı takdirde uzun ömürlü olmaktadır.