perdeler

Özel yaşam alanlarının herkes tarafından görülmemesi için, mekana girecek ısı ve ışık kontrolü sağlanması için pencereler perde ile kapatılmakta ve aynı zamanda şıklık ve dekoratif görüntü sağlanmaktadır. Klasik veya modern dekore edilmiş mekanlara uygun  tasarımlar hazırlanarak kullanıcı beğenisine sunulmaktadır.

Ev, iş yeri, kamu kurum ve kuruluşlarında kısacası bütün binalarda perde kullanılmaktadır. Pencerelerde  ısı ve ışık kontrolü sağlaması, içerisinin görünmemesi için ve dekoratif amaçlı kullanılırken her yıl modeller yenilenmekte ve yılın moda trendlerine göre renk ve desenlerden oluşturulurken teknoloji ürünü yanmaz, leke tutmaz kumaşlar kullanılmaktadır.

Açılıp kapatma işlemi klasik olarak el ile tutularak yapılması hızla azalmakta ve mekanizma kullanımı hızlı ve sessiz bir şekilde yapılması nedeni ile yaygınlaşmaktadır. Aynı zamanda hem perde hem güneşlik olarak kullanılabilen, hem tül olarak da kullanılabilen , tül ve güneşlik olarak kullanılabilen  tasarımları ile pencereler şık ve çarpıcı olmaktadır.