Son dönemlerde perdelerde çeşitli dokularda ve desenlerin öne çıktığı kumaşlar hâkim. Tüllerde çok renklilik ve fransız danteli perde tasarım örnekleri dikkat çekmektedir. Gündelik yaşam alanlarında ve yemek bölümlerinde farklı renkler kullanarak hareket sağlanabilir. Modern uygulamalarda keten, klasik mekanlarda ipek ve kadifeler ile nakışlı tüller öne çıkmaktadır. Artık ağır drape ve yoğun kumaşların oluşturduğu görüntüler yerine tüllerin desenlerini renklerini gizli uyumlarını harmanlayıp dekoratif tasarım modelleri uygulanabilir.

Perde Tasarım Detayları

Perde tasarım yapılan odanın dokusuna ve orada yaşamlarını sürdüren insanların ihtiyaçlarına göre yapılmalıdır. İlk olarak size ve evinizin mimari yapısına uygun perde modeli seçilmelidir. Bu seçim işleminden sonra diğer dekorasyon öğelerinin tarzları ile kullanılan renkler dikkate alınarak perde seçimine geçilmelidir. Modern, sade, ferah, aynı zamanda şık ortamlar yaratılmak isteniyorsa kendinden desenli krem yahut ekru tonlarında katlamalı, plise, japon, zebra vb. ürünler yapılmalıdır. Kendiniz karar vermiyorsanız konusunda uzman ekiplerden yardım alabilir sizin için özel tasarımlar uygulamalarını isteyebilirsiniz.

Klasik döşenmiş olan odaya uzun yere kadar uzanan bol pileli dantel tül modelleri ve bunlarla ahenk sağlayacak fon pano çeşitleri seçilebilir. Unutulmaması gereken ayrıntıların başında kendinizi rahat ve huzurlu hissedebileceğiniz ortamlar yaratmaktır. Size uygun kullanışlı perde tasarım hangisi ise onu tercih etmenizdir.