perde modelleri fiyatları

İnsanlar, çocukluktan beri görsel olarak güzel olan şeyin onu mutlu edebileceğini düşünürler. Evin dekorasyonu onun için çok önemli olduğu tekrar vurgulanıyor. Dekorasyonda tek tarz belirleyip uygulamaktan ziyade beğendiğiniz ve ona yakın gelen her şeyi evlerinizde kullanmak sizi kesinlikle daha mutlu edecektir. Dekorasyon her geçen gün bizleri şaşırtan hızla adından söz ettirmeye başlamıştır. Eski yıllarda iyi bir ürün işçiliği ve malzemedeki farklıklarla ölçülürdü. Son yıllarda model tasarımları ürünün kalitesini ve fiyatlarını belirlemektedir.

Ev ve ofis dekorasyonuna farklılık katan Armoni yeni sezon için oluşturduğu kumaş, tül, stor ve zebra desenlerini müşterilerinin beğenisine sunuyor. Birbirinden güzel perdelik tül kumaş ve mekanik aksamlı ürünleri sizler için derledik. Ayrıca Brillant ve Taç gibi sektörün yenilikçi firmaları da yeni setlerini fuar sezonu için hazırladı.

Ayrıntılı model ve resimler için lütfen tıklayınız

Artık iç mekânlarda birçok renk ve modelleri beraber kullanılıyor. Özellikle tercih edilen renkler pastel renklerle tonlarıdır. Mekândaki aksesuar, demirbaşlar, duvar rengiyle kumaşların uyumu daha rahat sağlanabiliyor. Ama alanın pastel renklerle dekore edilmesi halinde donuk hava oluşmaması adına mutlaka canlı renklerden oluşturulmuş bir kaç ayrıntı kullanın. Bunlar avizeler, kırlentler, şamdanlar, fonlar vb olabilir. Bu sayede yaşam alanın canlılığı artar. Pencereyi ön plana çıkaran ve yaşam alanlarına estetik katan en önemli detaylardan biridir perde modelleridir. Doğru seçim yaparak ışık dolaşımını sağlarken dekorasyonunuza da fon oluşturabilirsiniz.

Modern Dekore Edilmiş Alanlarda Kullanılan Perde Modelleri

Modern perde modelleri arasında japon, zebra ip, kruvaze bunların siyah beyaz renklerinden olan çeşitleri tercih edilebilir. Şimdi isterseniz renkler ve uygulanması gereken mekânları kısaca gözden geçirelim. Beyaz, özelikle sağlık ya da hijyeni vurgulamak istenen mekânların rengidir. İstikrarı güveni temsil ettiğinden ofislerde stor yada jaluzi olarak sıkça kullanılabilir. Sizde ofisinize beyaz tonlarda tercih edebilirsiniz. Kuzeye bakan çalışma odasında kreme yakın, güneşli odada ise griye yakın tonlarda modelleri deneyebilirsiniz.

Kişiye özel tüketimin artığı bu dönemlerde ruha ve beden iyi gelen her şey çok ilgi çekiyor. Konuda dekorasyon ve perde modelleri olunca buda tabi renklerle sağlanıyor. Maviler, sarılar, yeşiller kullanmaktan korkmayın. Bebek odalarında pembe mavi renk dönemi bitti. Fuşyaların, tukuazların bebeklerin algılarında büyük önem taşıdığı kanıtlandı. Az ışık alan salonlarda limon sarısı aksesuarlar kullanmak iyi gelecektir. Baharın gelişini ağaçlar renklenip çiçeklenerek kutlarken bizde küçük renkli aksesuarlarla şık bir hava yaratabiliriz. Unutmayın dekorasyon birazda cesaret işidir.

Dekorasyonda Storların Yeri ve Ofislerde Kullanılan Perde Çeşitleri

Stor perde modelleri mekânın dokusuna göre desenli veya düz yapılabilir. Özellikle mutfaklarda dolaplarımızla uyum sağlayacak ahşap tonları düşünebilirsiniz. Çoğu zaman tek başına tül düşünmeden de yapılabilir. Böyle zamanlarda desenli ürün seçimi daha doğru olacaktır. Mekanizmalı sistem kullanılmak istendiğinde düz, desenli, zebra, pileli zebra, çift mekanizmalı stor, tülden doğal (pilise) katlamalı tercih edilebilir. Stor modelleri kumaşları silinebilen ve kuru temizleme yapılabilen kumaşlardır. Kesinlikle makineye atıp yakınabilen ürünler değildir. Normal kumaşların aprelenmesi ve birkaç kimyasal işlemden geçirilmesi sonra elde edilir. Temizliği nemli bezle, düz zeminde perde kumaşı kırılmadan yâda kuru temizleme yapılarak temizlenir. Mevcut kumaşlarınızı evinizden alıp temizliklerini yaptıktan sonra mekanizmasına tekrar monte edebiliriz. Temizlik fiyatları ile servis hizmetleri için lütfen bizi arayınız.

Diğer husus ise teknolojinin ilerlemesi ev tekstili sektörü de yenilikleri beraberinde getirmiştir. Artık yapılan stor, tül, jaluzi, katlamalı perde modelleri motor ve uzaktan kumanda kullanılması yaygınlaşmıştır. İstendiğinde ürünlere motor ilave edilerek yerinizden kalkmadan hareket ettirebilirisiniz. Bunlar isteğe bağlı olarak tek kumanda ile biden fazla ürün hareket ettirilebilir. Eskiden tek motor markası olması ve maliyet fiyatlarının yüksek olmasından dolayı pek de tercih edilmeyen ürünler, artık piyasada rekabetin oluşması ile maliyet fiyatlarının düşmesi herkesin sahip olabileceği hale geldi. Artık sizde evinize veya ofisinize motorlu yâda kumandalı stor perde yaptırabilirsiniz.

İp Perdeler ve Tüllerin Salonlardaki Uyumu

Kullanılan kumaş ve diğer tüm ürünlerin çok çeşidi olması itibariyle fiyatları da çok farklıdır. Dokumada kullanılan iplikten mekanizma ve dikiş kalitesine göre farklı fiyatlar çıkabilir. Bir tek cam için bile seçilen model ve kumaş değiştiğinde ortaya ciddi farklılıklar çıkabilmektedir. Örneğin3 metrebir cephesi olan camınıza metresi 10 liralık bir perde beğenilmesi ortalama maliyet 70 ile 90 lira arasında olur. Ama birim fiyatı 50 tl olan ürün beğenilmesi durumunda maliyet bunun tam beş katı olur. Çoğu zaman müşteriler ürünlerin bu kadar faklı olacağını tahmin etmezler çünkü onlar görsel olarak birbirine çok benzerler. Ancak kullanıldıktan sonra aradaki fark çok bariz olarak kendini gösterir. Mağazamızda satılan ortalama ürün adedi 1600 çeşit tül, 1000 adet kumaş ve 1000 civarında stor çeşidi mevcuttur. Bunların hepsinin duruşu, kullanımı ve fiyatları farklıdır. Tüm modelleri ve çeşitlerimizi incelemeye sizleri mağazamıza bekliyoruz.

Her yılın mayıs ayında kapılarını açan ev tekstil ve perde fuarı ( evteks ) bu yılda aynı tarihlerde dünya ev tekstili sektörünü buluşturmuştur. Ev tekstili konusunda her gecen sene daha fazla büyüyen fuar dünyanın en büyüyen 2. fuar unvanını korumaya devam etmektedir. Kıtaların buluşma noktası haline gelen İstanbul ev tekstilinin önde gelen perde modelleri  firmaları da bir araya getirmeye devam edecektir.