tül perde fiyatları

Dekorasyonda maliyet tutan kalemlerin başında ev tekstili gelir. Üstelik düzgün ve kaliteli seçenekleri beraber kullanmadığınız takdirde istemediğiniz görüntüler ve sevmediğiniz dekorasyonla karşılaşabilirsiniz. Klasik pileli uygulamalarda normal ölçünün iki buçuk üç katı olacak şekilde hesaplanır. Bu da perde fiyatlarını direk etkiler. Uyguna mal etmek için bol büzgülü seçeneklerden uzak durabilirsiniz. Diğer seçenek ise birim fiyatları düşük tül ya da kumaş beğenmelisiniz. Öte yandan örneğin sık pileli fon yerine düz panel panolar yaptırabilirsiniz. Böylece daha az kumaş harcanacağından maliyeti düşmüş olacaktır.

PERDE MODELLERİ VE FİYATLARI NASIL HESAPLANIR?

Perde fiyatları en çok etkileyen faktörlerin başında seçilen ürünlerin metre fiyatları gelir. Doğru kumaşları düzgün renk kombinasyonlarını seçerek düşük fiyatlı ürünlerden zengin bir hava yaratılabilir. Pahalı perdeleri hesaplı yollardan kullanmanın yollarını aramalısınız. Fiyatları yüksek ürünlü modelleri çoğu zaman dekorasyonu daha belirgin kılar ve görsel olarak değer katar. Diğer açıdan baktığınızda yönerge doğru yönergedir. Ancak bütçenizi zorlamadan uygun seçenekleri yeteri kadar kullanmayı bilmek gerekir.

PEKİ UYGUN FİYATLI PERDE MODELLERİ NASIL YAPILIR?

Öncelikle metresi ucuz tül seçilir. Pahalı ürün seçilmişse onu az kullanmak çözüm olabilir. Hoşunuza giden yüksek fiyatlı kumaşları fazla kullanmamak için onlardan küçük kırlentler tasarlanabilir. Perdeleri duvardan duvara değil cam kadar uygulayabilirsiniz. Pile ve büzgü oranları seyrek tutulabilir. Tek başına fonsuz drapesiz seçenekler tercih edilebilir. Güneşlik olarak stor yerine saten güneşlik uygulanılabilir. Yukarıda saydığımız kriterler göz önünde bulundurularak ucuz modelleri yapılabilir.