Ev ve iş yeri dekorasyonunda dekorasyon eşyalarının önemi kadar perde dekorasyon modası da rol oynamakta ve estetik görünümlü, kullanışlı, ekonomik perdelerle pencere dekorasyonu yapılmaktadır. Her yıl tekstil sektöründe yaşanan gelişmeler takip edilmekte, son teknoloji ile üretilen ve yılın renk ve çizgilerini taşıyan perdelik kumaşlardan yılın perde koleksiyonu hazırlanarak müşteri beğenisine sunulmaktadır.

Özellikli perde modelleri şık tasarımları ile müşteri ihtiyaçlarına cevap vermektedir. Otel, motel, projeksiyon gösterileri yapılan konferans salonu, seminer salonu, ev sinema sistemi bulunan salonlar gibi yerler için sıfır ışık geçirgenliği bulunan blackout stor perde modelleri sunulmaktadır.

Pencereleri dekore eden perde modelleri zengin çeşitlilik göstermektedir. Stor perde, jaluzi perde, katlamalı perde, Japon perde, kruvaze perde, ip perde, dikey perde, fon perde, zebra perde, tül perde ve kalın perde modelleri bulunmaktadır. Jaluzi perdenin pvc jaluzi, polyester jaluzi, alüminyum jaluzi çeşitleri bulunmaktadır. Stor perde modelleri arasında % 100 polyester kumaştan üretilmiş stor perde, dijital baskılı stor perde, sıfır ışık geçirgenliğine sahip blackout stor perde, desenli ve kendinden kabartma desenli stor perde modelleri bulunmaktadır.

Perde dekorasyon modası tül perde modellerinde de görülmektedir. Tül perdeler desenli, düz, renkli çeşitlerle müşteri beğenisine sunulmaktadır. Çocuk odası, salon, yatak odası, oturma odası, mutfak için oda özelliğine uygun desen ve renklerde tül perde tasarımları yapılmaktadır. Perde uygulaması yapılacak odanın dekorasyon özelliğine göre model ve desenlerden oluşmaktadır. Çocuk odası tül perdeleri şık ve şirin oda dekorasyonu gerçekleştirmekte, çocukların seveceği renklerden oluşmaktadır.

Perde modelleri işlevlerine göre farklılık göstermektedir. Tül perde, kalın perde, hem tül hem perde, perde güneşlik ve tül işlevini gerçekleştiren perde modelleri bulunmaktadır. Çatı, kış bahçesi, kafe, restoran gibi mekanlar için özel perde tasarımları sunulmaktadır.

Perde dekorasyon modası yılın moda renkleri kullanılarak tasarlanmakta ve zengin renk yelpazesi bulunmaktadır. Moda renklerin açık ve koyu tonları, canlı ve pastel tonları dekorasyon eşyalarına uyumlu seçenekler sunmaktadır.

Son teknoloji ile üretilen perde mekanizmaları estetik görüntüler sunmakta ve sağlam ve dayanıklılık özelliği ile uzun yıllar kullanılmaktadır. Manuel perde mekanizmaları yanında hayatı kolaylaştıran perdelerin hızlı ve pratik açılıp kapanmasını sağlayan motorlu ve uzaktan kumandalı perde mekanizmaları da bulunmaktadır.