Perde ve kumaş çeşitleri

Perde çeşitleri ve modelleri evinizin tüm dokusuyla uymlu olmalıdır. Her yıl farklı çeşitler üretilmekte ise de geçmişten gelen ve eskimeyen modeller de tercih edilmektedir. Tabi bu modellerle bereber farklı kumaş ve tül çeşitleri de üretilmektedir. Her perde çişidinin kendine göre duruşu, stili ve dikim şekli vardır. Seçilen perde çeşidi bu ayrıntılara göre uygulanmalıdır.

Ev, iş yeri, ofis, hastane, dershane, konferans salonu, kamu kurum ve kuruluşları, otel, tiyatro, stüdyo gibi yerlerin pencerelerini dekore eden perde çeşitleri ev tekstil ürünleri ve perde üretici ve satıcı firmaları tarafından kullanıcıya çeşitli yollarla tanıtılmaktadır. Tanıtımlarda perde özellikleri, kumaş özellikleri, mekanizma özellikleri, renk çeşitleri, kullanım alanları hakkında bilgiler sunulmaktadır.

Perde çeşitlerinin çokluğu kullanım alanlarının özellikleri ve dekoratif görüntülerin zenginliği ile paraleldir. Perde kullanılacak her alanın özelliğine göre farklı özelliklerde perdeler hazırlanmakta ve sunulmaktadır. Ev, iş yeri ve ofis mobilyaları ile uyumlu perdeler şık dekorasyonlar gerçekleştirmektedir.

Geniş alanlar ve geniş pencereler için, aşırı güneş ve ışık alan ortamlar için, küçük alanlar için, küçük pencereler için, iklim koşullarına göre sıcak veya soğuk olan ortamlar için farklı farklı perde çeşitleri önerilmektedir. Her pencereye uygun çok şık tasarlanan perdeler ve zengin renk seçenekleri sunulmaktadır.