pencereye göre perde seçimi

Her mekana özgün güzellik katan perdeler işlevsel ve estetik duruş açısından seçilerek pencere boyutuna, tavan yüksekliğine, ısı ve ışık durumuna göre modelleme yapıldığında ve perde çeşidi seçildiğinde şık mekanlar oluşmaktadır. Yoğun güneş alan geniş pencereler için jaluzi modelleri önerilirken, ayrı ayrı tül, stor perde ve fon perde ile de geniş pencereler estetik güzellik kazanmaktadır.

Küçük pencereler de bütün perde modelleri uygulanabilmekte ve tavan ve yan duvarlar kullanıldığında pencereler daha geniş görünmekte ve modelleme buna göre yapılmaktadır. Geniş pencere perdelerinin açıp kapatma işlemi teknoloji sayesinde sorun olmaktan çıkmış ve motorlu sistemleri uygulaması ile uzaktan kumanda ile kolay ve hızlı bir şekilde açılıp kapatılmaktadır. Özellikle konferans salonu, laboratuvar, geniş ofisler için uzaktan kumandalı stor perde, güneş kırıcı (sun screen) hem ısı ve ışık kontrolü sağlamakta hem de kumanda ile pratik bir şekilde açılıp kapatılabilmektedir.

İp,  fon, zebra, katlamalı, stor perdeler çocuk odasında, oturma odasında ve salonlarda farklı model uygulamaları ile hazırlanmaktadır. Her zevke hitap eden, isteğe cevap veren işlevsel perde modelleri aynı zamanda okul, kafe, ofis, konferans salonu gibi alanlarda da kullanılmaktadır.