japon perde çeşitleri

Bulunduğu ortama uzak doğu esintisi getiren Japon perde, pencerelerde farklı dekoratif görüntüden hoşlananlar için hazırlanmakta ve kullanıcı sayısı sürekli artmaktadır. Tül perde veya kalın perde kumaşından pencere boyutuna göre 2-4-6 veya daha fazla panellerden oluşan perdeler aynı zamanda perde takma sorununa da çözüm sunmaktadır.

Tül perde kumaşı veya kalın perde kumaşı ile oluşturulan  perde mekanizmasına monte edilmekte ve uzaktan kumandalı, ip veya zincir yardımı ile açılıp kapatılmaktadır. Zengin renk çeşidi bulunmakta ve estetik görünüşü ile modern yaşam alanları oluşturmaktadır. Her mobilya dekorasyonu ile uyum sağlamakta, ferah ve aydınlık görünümü ile çarpıcı bir etki yaratmaktadır.

Ayrıntılı model ve resimler için lütfen tıklayınız

Japon Perde Modelleri ve Kullanım Alanları

Japon perde modelleri modern dekore edilmiş alanlarda kullanılır. Duvardan duvara kumaş boğuntusundan hoşlanmıyorsanız Japon perde modelleri tam size göredir. Yeni nesil yere uzanan camların vazgeçilmez seçenekleri arasında sayılır. Slaytlar uygulanan pencerenin sağ ve sol duvar boşluğunda belli bir ölçüde taşılması gerekmektedir. Kartonpiyer mesafesi ölçülmeden yapılmamalıdır. Aksi takdirde tavana tam oturmayabilir. İlk ve son slâytları pano fon gibi tasarlanabilir. Saten güneşlik hoş durmayacağından arkasına güneşlik işlevi görecek şekilde stor çeşitleri seçilmelidir.  Etek uçlarına dilim ile oyma tercihen seçilebilir. Düz sade duruşuna böylece hareket katılmış olur.

Japon Perde Temizliği Nasıl Yapılır?

Cırt adı verilen ve yapışma özelliğine sahip tekstil ürünü ile panellere sabitlenen tüller kolay bir şekilde çıkarılıp yıkanarak tekrar yerine sabitlenebilmekte ve perde takma sorunu da çözüme kavuşarak zamandan tasarruf sağlanmaktadır.  Kullanılan kumaşın özelliğine göre kalın perde veya tül perde olarak hazırlanabilmektedir.

JAPON PERDE