jaluzi perde modelleri

Jaluzi perde, gelişen teknoloji ve dekorasyon ile birlikte artık ofis perdeleri dışına cıkmış ev perdesi haline gelmiştir. Kullanışının rahat olmasının yanı sıra her açıdan gelen güneşin yönünü ayarlanabilir çubuğuyla da açıp kapatabilirsiniz. Yukarı doğru komple çekilebilen perde çeşidi çekildikten sonrada kapı ya da pencereyi açabilirsiniz. Kulağa çok otantik gelen jaluzi kelimesi perdelerin yerini çoktan almıştı. Kullanılan mekânda sıcak ortam yaratır. Hem fiyatları hem de görünürlüğü ile birçok çeşidin önüne geçmiştir. Jaluzi fiyatları çok fazla değişkenlik göstermektedir. Geçtiğimiz yıl fuarda ipsiz çıkan bu modellerde artık tek zincirle hem tamamen yukarı hem de açıp kapatma özelliği bulunan sistemler yapılmıştır. Artık kalıplaşmış olan bu modelleri dışına çıkılmış ve çeşitleri değişmiştir.

 

    Ayrıntılı model ve resimler için lütfen tıklayınız

 

Jaluzi Perde Modelleri

16 mm’ lik modelleri : Bu modelde bant genişliği biraz ince olan modeldir. 25 mm’ lik modelleri : En çok tutulan jaluzi modelidir. Ofis perdesine en yatkın genişliktedir. İnce olan jaluzi perde ile genelde aynı fiyata satılmaktadır. 50 mm’ lik modelleri : Çok fazla tercih edilmeyenlerdendir. Genelde evlerde tercih edilir ve fiyatları yüksek modellerdendir. Bu perdelerin temizliği ise nemli bezle bastırmadan silinmesi uygundur. Jaluzi kısa şekilde tanımlanacaksa hem kullanışlı hem de temizliği kolay modeldir.

Jaluzi Perde Çeşitleri ve Özellikleri

Ahşap, Metal, Deri, Plastik çeşitleri bulunmaktadır. Natürel olan jaluzilerde genelde evlerde tercih edilenlerdendir. Bu çeşitlerde kullanılan malzeme uzak doğu menşeli, ceviz ve maun gibi doğal renk çeşididir. Mobilyalarla birlikte daha rustik ortamlar yaratılır. Alüminyum yani metal jaluzi perdeler ise daha çok iş yerlerinde kullanılır. İş yerlerinde kullanımının diğer etkisi ise kat kat ısı yalıtımı sağlayıp daha serin ortamlar yaratmak ve temizliğinin rahat olmasıdır. Naturel, metal jaluzi modelleri ve çeşitlerini daha fazla incelemek için mağazamıza bekliyoruz.

Cinsine Göre Jaluzi Fiyatları

Kullanılan mekanizma ve bantların kalitesi perde fiyatlarını etkilemektedir. Bu perdenin fiyatını değiştiren bir faktör ise 16, 25, 50 mm olmasıdır. Jaluzi perde fiyatları 25 tl den başlayıp 70 tl ye çıkan geniş bir yelpazede fiyatlandırılır. Daha gösterişli olmasına rağmen diğer perde fiyatlarından daha uygundur. Bu çeşitlerin fiyatları ürünün garantili olup olmamasıyla da alakalıdır. Aralarında fiyatı yüksek olan çeşit ise ahşap olanıdır. Piyasada çok sık rastlanmayan daha çok yapı marketlerinden bulabileceğiniz plastik çeşitleri fiyatı en ucuz perde çeşididir. Deri olanların fiyatları ise ne çok pahalı nede çok ucuzdur. Mağazamızda bulunan jaluzi perde çeşitlerinde her fiyatlardan ürün bulunmaktadır.