Ahşap, pvc, alüminyum gibi yerli ve ithal malzemelerden yapılan jaluzi perdeler şeritlerden oluşmaktadır ve şeritler ip ile merdiven gibi dizilerek jaluzi perdeler oluşturulmaktadır. Zengin renk çeşidi bulunmakta ve mekanizmalı perde sistemi ile çalışmaktadır. Perde mekanizmaları pencere üstü veya tavana monte edilen kasa içerisinde bulunmaktadır ve ip ve zincir vasıtası ile açma kapatma işlemi gerçekleştirilmektedir. Perdeler katlanarak açılmakta ve istenen yerde sabitleyen kilide sahip bulunmaktadır.

Ofislerde Jaluzi Perde Kullanımı

Ev, ofis, iş yeri gibi geniş kullanım alanına sahip olan perdeler güneş ısı ve ışığının dengeli bir şekilde ortama alınmasını sağlamaktadır. Şeritleri delikli modelleri de bulunmaktadır ve tül perde işlevini gerçekleştirmektedir. Ahşap jaluzi perdelerin zengin ahşap renkleri, pvc ve alüminyum jaluzilerin çeşitli renkleri ve  pastel ve çarpıcı renk tonları bulunmaktadır.

Jaluzi Temizliği

Perdelerin temizliği çok kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Haftalık rutin tozları alındığı takdirde daima yeni görünümünü korumaktadır. Nemli bir bezle tozları alınarak temizlenmektedir. Güneşlik ve perde ihtiyacı karşılandığı gibi delikli şeritlerden oluşan jaluziler tül perde görevini de gerçekleştirmektedir.

Jaluzi Perde