fon perde modelleri

Tül ve perdelerin ilk kullanım amaçları her ne kadar mahremiyeti korumak olduysa da dekorasyon anlayışının değişmesiyle farklı bir boyut kazanmıştır. Artık tül veya kumaş sadece bir örtü değil aynı zamanda yaşadığımız alanların birer giysisi olmuştur. Fon perde modelleri hemen hemen ilk stil yaratmak anlamında kullanılan ürünlerdir.

Fon Perde Modellerinin 2012 Trendleri ve Fiyatları

Kanat ile panel olarak kullanılan kumaşlar eskiden ya kadife yada ipek olurdu. Tekstil sektörünün kendini geliştirmesiyle çok farklı ve güzel dokunmuş perdelerden yapılabilmektedir. Bunlar hint ipeği, soft, şanzalize, monoray, şönil, viskon, kadife, jakarlı olarak sıralanabilir. Her geçen yıl yeni kumaş çeşitleri bunlara dahil edilmektedir.

Cinsine Göre Fonluk Perdelerin Fiyatları

Perdenin cinsi kadar dikimi de ayrı bir ustalık ve maharet gerektirmektedir. Her fon farklı bir dikimi, farklı bir duruşu vardır. Bazıları astarlanmadan kesinlikle dikilmemelidir. Tabiî ki bu fiyatları biraz yükseltecektir. Fiyatları ortalama 15 tl den başlar ve kalite kalite yükselerek devam eder. Perdenin birim fiyatlarıyla beraber dikim maliyeti, kullanılacak aksesuarların fiyatları toplam bedelin ortaya çıkmasına yardımcı olur.

Fon Perde Modelleri

Dekorasyon anlayışının 2012 ve daha sonraki yıllarda değişmesinden, kanat modelleri de etkilenmiştir. Dikilen kumaşlar genelde pileli olarak uygulansa da 2012 yılından itibaren düz panel fonlar tercih edilmektedir. Biz buna Japon demekteyiz. Bu modelde düz olarak kullanılır, pile vs uygulanmaz. Düz ve tok durması için arkasına astar, altına lama eklenir. Sizde müşterilerimiz için 2012 yılında hazırladığımız fon perde modelleri incelemek ve fiyatları ile ilgili detaylı bilgi almak istiyorsanız sizi mağazamıza bekliyoruz.