dikey perde

İskandinav ülkelerinde kullanılan ve sonra yaygınlaşan perdelerdendir. Yatay hareket sağlayan mekanizmasıyla büyük kolaylık sağlar. İş yeri ve ofislerde çok kullanılan ürünlerin başında gelir. Uygulandığı mekanlara ferahlık ve kurumsal hava katar. Artık büyük firmalar çalışma alanlarını dekore ederken dikey perde modellerinin çeşitlerini tercih etmektedirler.

Dikey Perde Modelleri ve Kullanım Alanları

Birçok avantajlı kullanım özelliğine sahip olan dikey yıkanabilir tül perde modelleri günümüzde birçok mekanın şıklığını tamamlayan zarif bir dekorasyon ögesi olarak kabul görüyor. Birçok farklı malzemeden üretilen bu perdelerin en dikkat çekici özellikleri dayanıklı olmaları ve birçok açıdan pratik kullanıma şans sunmalarıdır.

Öteki taraftan evlerde kullanım alanı çok azdır. Desenli olanları evin küçük oda camlarında tercih edilse bile ürünün tüm çeşitleri ofisler için tasarlanmıştır.

Ayrıntılı model ve resimler için lütfen tıklayınız

Kirlenen slaytlar nemli bez yardımıyla silinerek temizlenebilir. Eğer çok kirli ise küvet yada lavaboda deterjanlı su ile yıkanmalıdır. Ama benim size önerim pvc malzemeyi oto yıkama istasyonlarında tazyikli su ile temizlemesidir. Bu yöntemle ürün çok çabuk şekilde temizlenmiş olur.

 

Özelliklerine Göre Dikey Perde Modelleri

Dikey perde modelleri belirgin ve bilinen avantajı istenilen oranla gün ışı almayı sağlayan mekanik aksama sahip olmasıdır. Mekanizma ister ortadan, istenirse sağa veya sola hareket ettirilebilir. Diğer avantajı ise pvc den yapıldığı için kolay temizlenebilir yapıya sahiptir.

Özelliklerin başında en çok dikkat edilmesi gereken husus anti statik özelliği taşımasıdır. Bu sayede slaytlar arasında elektriklenme olmaz ve muntazam bir duruş sağlanır.

 

 Geniş Ürün Yelpazesi

Bu tür perdeleri kullanmak isteyenler, perdelerin bir hayli zengin çeşitlere sahip olması yönünden şanslılar. Çünkü bu tür perdeler polyester başta olmak üzere PVC ve alüminyum gibi çok farklı malzemelerden üretilebiliyor. Malzemelerinin dışında bu perdelerin açma ve kapama sistemleri de oldukça çeşitli özelliklere sahip. Motorlu veya elle kontrol mekanizmasına sahip olarak üretilen perdelerin yanı sıra otomasyon uyumlu ve kumandalı çeşitleri de mevcut. Özellikle kumandalı çeşitleri, tek bir tuşa dokunarak perdeyi açıp kapatma yönünden büyük kolaylık sağlıyor.

 

Bu tür perdelerin sahip olduğu geniş ürün yelpazesi yanında bir başka avantajı, bozulmadan her zaman aynı şıklıkta durabilmesidir. Kırışma gibi sorunları olmayan dikey yıkanabilir tül perde çeşitleri, aynı zamanda yıkamaya ihtiyaç duymazlar ve kolaylıkla silinebilirler. Üstelik bu perdelerin takılması ve çıkarılması da çok basittir.

 

  İş Yerlerinde Kolay Kullanım

Bahsedilen avantajları sayesinde bu perdeler günümüzde en çok iş yerlerinde tercih ediliyor. Eğitim kurumlarından hastanelere, ofisler ve toplantı salonlarına, kafe, restorant, otel odaları ve lobileri halka açık olarak kullanılan her alana kolaylıkla uyum sağlayabilen dikey yıkanabilir tül perde modelleri özellikle güneş ışığını ve ısıyı yönlendirme niteliğine sahip olması ile tercih ediliyorlar. Perdelerin dikey şeritlerinin hareket ettirebilme özelliği sayesinde güneşin geldiği yöne doğru ayarlayarak güneş ışığını kesmek veya istenilen anda güneşin bulunulan mekana kolayca girmesini sağlamak oldukça basit bir işleme dayanıyor. Üstelik güneş ışığı çok yoğun ve bunaltıcı dahi olsa, ısı yalıtımı sağlayarak içeriye aşırı sıcakların girmesine engel oluyorlar. Aynı şekilde aşırı soğuk havalarda da soğuğun pencere aralıklarından içeri dolmasını engelleme özelliği taşıyorlar.

Bu perdelerin bir diğer faydalı özelliği de mekanizmalarının çok sağlam üretilmesidir. Çarpma ve darbelere karşı dayanıklı olan perde mekanizmaları, doğru bir şekilde kullanıldıkları takdirde ömürlük kullanım imkanı vermektedir.