dikey perde

İskandinav ülkelerinde kullanılan ve sonra yaygınlaşan perdelerdendir. Yatay hareket sağlayan mekanizmasıyla büyük kolaylık sağlar. İş yeri ve ofislerde çok kullanılan ürünlerin başında gelir. Uygulandığı mekanlara ferahlık ve kurumsal hava katar. Artık büyük firmalar çalışma alanlarını dekore ederken dikey perde modellerinin çeşitlerini tercih etmektedirler.

Dikey Perde Modelleri ve Kullanım Alanları

Öteki taraftan evlerde kullanım alanı çok azdır. Desenli olanları evin küçük oda camlarında tercih edilse bile ürünün tüm çeşitleri ofisler için tasarlanmıştır.

Ayrıntılı model ve resimler için lütfen tıklayınız

Kirlenen slaytlar nemli bez yardımıyla silinerek temizlenebilir. Eğer çok kirli ise küvet yada lavaboda deterjanlı su ile yıkanmalıdır. Ama benim size önerim pvc malzemeyi oto yıkama istasyonlarında tazyikli su ile temizlemesidir. Bu yöntemle ürün çok çabuk şekilde temizlenmiş olur.

Özelliklerine Göre Dikey Perde Modelleri

Dikey perde modelleri belirgin ve bilinen avantajı istenilen oranla gün ışı almayı sağlayan mekanik aksama sahip olmasıdır. Mekanizma ister ortadan, istenirse sağa veya sola hareket ettirilebilir. Diğer avantajı ise pvc den yapıldığı için kolay temizlenebilir yapıya sahiptir.

Özelliklerin başında en çok dikkat edilmesi gereken husus anti statik özelliği taşımasıdır. Bu sayede slaytlar arasında elektriklenme olmaz ve muntazam bir duruş sağlanır.