>

Zebra Perde Nasıl Temizlenir?

zebra perde nasıl temizlenir

Zebra Perde son yıllarda çıkan perde çeşitlerinden en çok rağbet görenlerin başında gelir. Tek mekanizma da çift kat kumaş kullanılarak yapılır. Çalışma mantığı stor ile aynıdır. Tek fark zebra da iki kanat tül veya kumaş vardır. Dokuma kumaşı kalın ve şeffaf şeritler halinde dokunmuştur. Zincir hareketi ile bu dokunmuş alanlar hareket ettirilir. Böylelikle  hem tül hem güneşlik olarak kullanılabilir. Görsel bakımdan çok şık sonuçlar vermesine rağmen zebra perde temizliği oldukça zordur. İlk alındığında pek umursanmayan bu konu daha sonraları sorun yaşamanıza sebep olabilir. Bu yazımızda siz değerli müşterilerimize zebra perde temizliği hakkında bilgiler aktaracağız.

Evde Zebra Perde Temizliği

Size ilk önerim odanızı her temizlediğimizde elektrikli süpürgenizin tüylü ucu ile  perdenizin tozunu almanızdır. Böylelikle yıkama ve temizleme aralığını uzatmış dolayısıyla da kullanım ömrünü uzatmış oluruz. Diğer bir önemli husus ise kumaşı mekanizmadan ayırmadan yerinde silmektir. Bu yöntemde halı şampuanı bir kabın içine dökülür ve köpürtülür. İnce bir  bez yardımıyla bu köpükler zebra perde kumaşının üzerinde daireler çizerek gezdirilir. Diğer yöntem ise halı yıkar gibi düz bir zemine sererek yıkamaktır. Bu yöntemde kenarlara dikkat edilmelidir.

Kuru Temizleme

Son olarak eğer zebra kumaşınız çok kirlenmiş ise mekanizma yerinden mutlaka çıkarılmalıdır. Tavanda yada duvarda bulunan metal ayaklara basarak bu işlem yapılabilir. Daha sonrasında kuru temizleme firmasına götürülür. Zebra perde temizliği yapılmış olur. Siz tavsiyem bu işlemleri yapmadan önce satın aldığınız firma ile görüşün. Çünkü biz müşterilerimize kuru temizleme hizmeti vermekteyiz. Böylelikle bunlarla uğraşmamış olursunuz.

Zebra Perde Nasıl Temizlenir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir