>

Yatak Odası Perde Modelleri

yatak odası perde çeşitleri

Stresli geçen bir günün yorgunluğunu ancak rahat bir uykuyla atabilirsiniz. Rahat ve huzurlu bir uykunun yolu ise ferah bir yatak odasından geçiyor. Yatak odası perde modelleri için yatak odanızın ambiyansına göre tül perde seçmelisiniz. Aykırı renkler kullanmayı da unutmayın. Her zaman söylediğim gibi yeni mekanlar yaratmak için biraz cesur olunmalıdır. Bazı ufak tefek değişikliklerle daha ferah yatak odaları yaratabilirsiniz. Elinizdekileri en iyi şekilde değerlendirebilmemiz için birkaç pratik öneri sunuyoruz. Öncelikle yatak odasının ışığını ayarlayarak işe başlayabilirsiniz. 100 watt´lık parlak ampulleri 40 ya da 60 watt olanlarla değiştirerek daha yumuşak ve sıcak bir ortam yaratın.

Yatak Odalarına Küçük Öneriler

Yatak, evin yıllarca değişmeyen demirbaşlarından biridir. Bu nedenle alabileceğiniz en büyük yatağı almalısınız. Ancak odada dolaşacak kadar yer kalması ve dolapların da sığması gerektiğini unutmayın.Yatak odasında kullanılan başucu lambalarının doğru yükseklikte olması gerekiyor. Işık, kitabınızı aydınlatacak kadar yüksek ama gözünüzü rahatsız etmeyecek kadar da alçak olmalı. Komodin kullanamayacak kadar küçük yatak odalarında apliklerden yararlanılabilir.

Şık bir görünüm yakalamak için, düz perdeleri bir renso ile yanlarda tutturabilirsiniz. Cumba başlamadan tavana boylu boyunca bir rustik asıp, iki uzun kanadı iki yanlarda toplayabilirsiniz. Sıra dışı formdaki bir pencerenin doğramalarını güçlü bir renge boyayın. Yuvarlak pencereler için yarısından geçecek şekilde bir rustik takın, tülü her iki yanında yere değecek kadar dökümlü bir şekilde asın. Diğer bir detay ise yatak odasının bir duvarını faklı renk ve motiflerde duvar kağıdı ile kaplayın.

Yatak Odası Perde Modelleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir