>

Dantel Perde Modelleri

dantel perdeler

Eski ile yeniyi beraber kullanma yada eskiye dönüş tüm sektörlerde yaşanan olaydır. Dantel modelleri son yıllarda rağbet edilen ürünlerin başında geliyor. Bazıları için yeni olsa bile aslında en eski modellerin başında gelir. Muntazam duru ve kolay kullanılabilir oluşu onu tekrar gündeme taşımıştır. Annelerimizin hepsi daha desenlerini görür görmez tanıdıkları modeldir. Halk arasında Fransız danteli ismiyle bilinir. En belirgin özelliğinden biri de ütü istememesidir.

Dantel Perde Modelleri ve Kullanım Alanları

Dantel perde modelleri pileli şeklinde dizayn edilmiş modeldir. Yani mekanik aksamlı katlama, plise vb modeller ona pek uygun değildir. Bol pileli dikildiğinde çok şık ve muntazam duruş sergiler. Kullanılacak mekanlar klasik dekore edilmiş alanlar olmalıdır. Spor ve modern tarzda döşenmiş odalarda pekiyi sonuçlar vereceği söylenemez. Dantellerin vazgeçilmezi ise ağır kumaşlardan yapılmış fon perdelerdir. Güzel aksesuarlarla bütünlük sağlanmalıdır.

Fiyatları Diğer Perdelerden Pahalı mı?

Sorunun cevabı salında çok da kolay değildir. Çünkü tek bir zemin ve dokuma tekniğine sahip olmadığından çok fazla desen çeşidi vardır. Hepsi kendi içinde farlı fiyatlara sahiptir. Bu kriterler göz önünde bulundurulduğunda çok ucuz yada çok pahalı modelleri olduğu ortaya çıkar. Ama şunu söyleyebiliriz ortalama diğer tüllere yakın fiyatları vardır. Mağazamızda dantel perde modelleri 15 ile 100 tl arasında bulabilirsiniz.

Rağbet görmesi yeni perde çeşitlerinin üretilmesine sebep olmuştur. Bunlar, simli, pullu, sedefli, sakallı ve kordoneli dantel olarak sıralanabilir. Çok farklı çeşitlerinin üretileceğini şimdiden kestirmek zor değil. Kesinlikle kırışmaz ve ütü istemediğinden dolayı hanımlar tarafından, önümüzdeki yıllarda da sıkça tercih edilen perde modelleri olacaktır.

Dantel Perde Modelleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir